Prohost

Sizlerden Gelen Sorular

Alan adı Tescili Nedir ?

Bir web sitenizin olabilmesi için öncelikle firmaniz.com şeklinde bir isim belirlemeniz gerekmektedir. Belirlediğiniz bu ismi (Alan adı) kullanabilmeniz için alan adını kendi adınıza tescil ettirmeniz gerekmektedir. ALan adı tescil servisi bu hizmeti kapsamaktadır.

Alan adları satın alınamazlar, sadece belirli bir kullanım süresi için tescil edilebilirler (minimum 1 yıl). Alan adınızı tescil süresi bitiminde yenilemediğiniz taktirde alan adınızı bir başkası tescil edebilir.

Web sitenizi daha sonra oluşturmak istiyorsanız tescil ettirdiğiniz alan adı için daha sonra da hosting hizmeti satın alabilirsiniz.

Hosting Nedir?

Hosting (Barındırma) hizmeti bir web sitesi sahibi olabilmeniz için gerekli olan temel hizmetleri sunar. Genel olarak web sitenizi oluşturan dosyaların (html,php dosyaları, resimler, dökümanlar ...vb) yayınlanmasını, e-posta adreslerinizin barındırılması gibi ana hizmetleri kapsar

Hangi Hosting Paketini Almalıyım?

Eğer tek site barındıracaksanız Linux Web Hostging paketlerimizi tercih edebilirsiniz.

Birden fazla site barındırabilmeniz için Linux Bayi Hosting paketlerimizi satın almanız gerekmektedir.

Geri ödeme garantisi veriyor musunuz ?

30 günlük kullanım sürecinde , müşteri almış olduğu hizmetten memnun kalmamışsa, hiçbir soru sorulmaksızın hizmet bedeli geri iade edilir. Alan adı tescil,transfer,yenileme ve SSL Sertifikası ücretleri iade edilemez.